Herbal Pets
NOWE ŚWINKOWE FORUM Strona Główna NOWE ŚWINKOWE FORUM
Świnkowe forum serwisu www.swinkimorskie.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wystawa rasowych: krolikow i swinek morskich.(W Niemczech)
Autor Wiadomość
Xenia 
Moderator

Wysłany: 2005-10-23, 19:47   Wystawa rasowych: krolikow i swinek morskich.(W Niemczech)

Wystawa ta odbyla sie ok 250 km od mojego miasta.Byla to 25 wystawa rasowych krolikow i rasowych swinek morskich,na ktora zjechali
sie hodowcy z calych Niemiec.Najwiecej bylo krolikow,roznistych:duzych ,malych,nietypowych,oryginalnych.
Postanowilam porobic Wam kilka fotek,jak to mniej wiecej wyglada,bowiem jestem przekonana ,ze wszystkie wystawy niewiele sie od siebie roznia.Nie wazne czy odbywaja sie za granica czy tez w Polsce.Dzieki Bogu bylam wczesnie i bylo jeszcze malo ludzi,wiec mozna bylo swobodnie ogladac i robic foty.
Na punkt kulminacyjny juz nie doczekalam a mianowicie na ocenianie kazdej swinki przez fachowcow i przyznawanie im nagrod.Kazda odwiedzajaca osoba dostala kartke ,na ktorej musiala wytypowac w trzech pozycjach najlepsze wg niej swinki.Nalezalo wpisac numer klatki.Sala ze swinkami byla podzielona na kilka czesci.W jednej byly swinki wystawiane przez hodowcow tylko do ogladania w drugiej byly swinki do sprzedazy.Wszystkie posiadaly rodowod.Ponadto byla czesc z roznymi akcesoriami do swinek,pokarmami,witaminami.W jednej czesci staly klatki w ktorej byly samice ze swoimi malenkimi dziecmi.Mozna bylo zobaczyc jak wyglada swinka 3 dniowa,5 dniowa i 10 dniowa.Byly tez stoly z mnostwem ulotek,informacji ,kalendarzy itp. rzeczy dotyczacych swinek morskich.W jednym rogu sali ulokowana byla kobieta z katalogiem swinek pobliskiego schroniska.Taka swinke mozna bylo od razu sobie zaadoptowac.Niestety ja nie moglam sobie pozwolic na dorosla,bowiem mialabym problemy ze swoimi.Ogolnie bylo bardzo fajnie,ciekawie.Byly stoiska z jedzeniem,ciastem,miejscem gdzie mozna bylo porozmawiac z innymi hodowcami i milosnikami krolikow i swinek.Kazdy milosnik swinek morskich bylby zadowolony.Zaczarowala mnie malenka swineczka ,ktora postanowilam kupic.W torebce mialam juz to co potrzebne,czyli fotki moich swinek(bowiem hodowcy nie chca swinek oddawac do trzymania w pojedynke)oraz papiery z kliniki,gdzie kastrowalam samca(bo nie sprzedaja samicy osobom majacym plodnego samca)Tak wiec dostalam ja i jak sie okazalo ;kupilam ja u hodowczyni,ktora mieszka ode mnie zaledwie 20km a ja przejechalam az 250 by kupic jej swinke.Zbieg okolicznosci :lol: Nie zanudzam Was juz.Wkleje kilka fotek a za miesiac jade na kolejna wystawe,to porobie nastepne.
Tutaj same kroliki.

Tutaj juz sala ze swinkami.

Swinki pokazowe.Ta pierwsza swinka to np.Rasa Amerik.Crested. (pod kazda znajdowala tablica informacyjna)

Przy okazji,to ojciec mojej malej swinki.

Ps.Reszte fotek jutro.
Ostatnio zmieniony przez Xenia 2006-03-21, 09:56, w całości zmieniany 2 razy  

TomeK
ŚwinkoManiak

Wysłany: 2005-10-23, 20:08   .

Obszerna relacja(choć dla mnie i tak za mała :lol: czekam na więcej zdjęć!)...a wracając do tematu...naprawdę fajny pomysł z takimi wystawami bo powiem szczerze że nigdy się nie spotkałem...(a może jestem mało obeznany bo mieszkam na zachodzie Polski) z wystawami świnek...wogóle zauważyłem że Niemcy kompletnie mają inny stosunek do zwierząt, jest ich dużo(bardzo dużo również mają gryzoni)(może chodzi o zarobki ;/)..no i też jak wpiszę w google deutschland meerschweinchen(chyba się pomyliłem) to mi wyskoczy pełno treściwych stron...a u nas malutko...ogólnie mało u nas stron o tematyce zwierzęcej

Pozdrawiam i czekam na fotki!

P.S. Tak jak pisałaś Xenia u ojca twej świnki widać białe "pasemko" na czole...u twojej jeszcze nie(przyjdzie z wiekiem)

Pamiętaj...Szkoła jest dla ludzi,nie dla zwierząt...Nie trzymajmy gryzoni w szkołach!
Ich los jest tam przesądzony...

BAKLO
Site Admin

Wysłany: 2005-10-23, 20:54   

Brawo =D> , świetna relacja. Szkoda, ze w mojej okolicy nie ma wystaw swinek. Ale moze skusze sie raz i pojade na jakas wystawe organizowana w Warszawie...

Ja oczywiscie rowniez czekam na wiecej fotem :) .

Nie oceniaj ludzi po wyglądzie.

Nyszka 
Przyjaciel Forum

Wysłany: 2005-10-24, 16:21   

Chciałabym, żeby w mojej okolicy były organizowane wystawy.

'sanitas animalium pro salute homini'

Kasiek
ŚwinkoManiak

Wysłany: 2005-10-24, 17:32   

kurcze naprawde chcialabym isc na taka wystawe... spoznilam sie z Warszawa ale mam nadzieje ze nst razem pojade.

Xenia 
Moderator

Wysłany: 2005-10-25, 14:02   

Kolejne fotki z tej samej wystawy.
Tutaj fotki z sali z krolikami.

To byl najwiekszy krolik jakiego tam widzialam.Krolik gigant.

Tutaj juz sala ze swinkami morskimi.

Ponizej karta informacyjna tej swinki.
Karta zawiera : -numer klatki, -rase, -kolor, -plec, -wiek, -imie swinki, ,nazwe hodowcy,gdzie swinka sie urodzila, -nazwisko wystawcy, oraz nazwe hodowli ,gdzie swinka aktualnie mieszka.
Kazde zwierze bylo oznaczone podobna tabliczka informacyjna.

Rozetka.

Ostatnio zmieniony przez Xenia 2006-03-21, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  

Kasiek
ŚwinkoManiak

Wysłany: 2005-10-25, 15:12   

śliczności :)
a pomyśleć że kiedyś tak nie chciałam mieć świnki :roll:

Nikita 
ŚwinkoPasjonat

Wysłany: 2005-10-25, 16:13   

Nie mogę się napatrzeć. Będą jeszcze jakieś fotki?

Xenia 
Moderator

Wysłany: 2005-10-25, 23:40   

Ciag dalszy fotek.

Tutaj dekoracja a zarazem informacja,co swinki lubia najbardziej. :wink:

"Swinkowy butik" czyli kacik z drobnostkami,upominkami.Mozna bylo dostac breloczki,kubki,szmaciane torby,kalendarze,pieczatki,notesy i wiele,wiele innych ciekawych rzeczy.Oferte butiku mozna sobie zobaczyc na stronie
www.quiecker-boutique.de (kto oczywiscie ma ochote)

Miejsce w ktorym,mozna bylo kupic pokarm min.suszone ziola.Tam tez dowiedzialam sie o pokrzywach suszonych.

Ulotka informacyjna o dzialaniu poszczegolnych ziol (wkrotce umieszcze to w dziale " Zywienie").

Ostrzyzona peruwianka.

Rodowodowe swinki na sprzedaz.Pod klatka informacje o pochodzeniu kazdej swinki i o rasie.( W pierwszej klatce od lewej,siedzi moja swinka)

Zblizenie pierszej klatki z prawej-swinki na sprzedaz(same samczyki).

Moja nowa swinka na rekach hodowczyni.

Kacik zarezerwowany dla schroniska.Dostepny byl katalog ze zdjeciami swinek,ktore mozna bylo sobie zaadoptowac.Ponadto byly na sprzedaz kalendarze,zdjecia,widokowki,broszury informacyjne itp.Zebrane ze sprzedazy pieniadze byly na rzecz schroniska.Kupilam kalendarz i witaminy.

Klatka pokazowa a w niej 2 matki z mlodymi.Oseski 3,5 i 10dniowe.

Matka z malymi.

Nastepna wystawa w listopadzie (gdzie indziej).Jade i jesli chcecie porobie nowe fotki.
Ostatnio zmieniony przez Xenia 2006-03-21, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  

Nikita 
ŚwinkoPasjonat

Wysłany: 2005-10-26, 16:15   

Oczywiście, że chcemy żebyś zrobiła fotki.
P.s. Gdzie będzie ta wystawa i kiedy może bym pojechała :lol:

Kasiek
ŚwinkoManiak

Wysłany: 2005-10-26, 16:20   

Nikita napisał/a:
Oczywiście, że chcemy żebyś zrobiła fotki.
P.s. Gdzie będzie ta wystawa i kiedy może bym pojechała :lol:

Pojedziesz do Niemiec :wink:

Xenia 
Moderator

Wysłany: 2005-10-26, 16:25   

Sama sie sobie dziwie,ze sie dopiero teraz obudzilam .:shock: Tutaj te wystawy sa czesto.Kazda jest ciekawa i inna,mimo tego,ze reguly sa takie same.Niestety z tego co widze,w Polsce nie mamy co liczyc na to,ze powstana takie wystawy.Nie zanosi sie na to.Jedyne o ktorych slyszalam,to tylko te w Warszawie,co Amaretto o nich poinformowala. :roll:

kubek
Przyjaciel Forum

Wysłany: 2005-10-26, 16:30   

No w Polsce tylko w Wawie jakby ktos o nich informował, ale nie tak jak Amaretto 2 czy 3 dni przed wystawą.

Nikita 
ŚwinkoPasjonat

Wysłany: 2005-10-26, 17:25   

[quote]Pojedziesz do Niemiec
Cytat:

Mogę nawet do Niemiec pojechać :wink:
Dla prosiaczków wszystko :lol:

Xenia 
Moderator

Wysłany: 2005-11-11, 12:58   

Jutro jade na kolejna,inna wystawe.Tak wiec ,jesli sie da porobie nowych fotek i Wam wkleje. :wink:

Odpowiedz do tematu