Herbal Pets
NOWE ŚWINKOWE FORUM Strona Główna NOWE ŚWINKOWE FORUM
Świnkowe forum serwisu www.swinkimorskie.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wszoły...
Autor Wiadomość
Mustim
ŚwinkoFan

Wysłany: 2006-10-29, 14:58   wszoły...

Słyszałam że te okropne robaki może zabic np. suchy szampon dla kotów... w związku z tym mam pytanie ... kąpie świnke co miesiąc... czy szare mydło momoże? Czy raczej zwykłe... wytruje je?

Prośki :)
ŚwinkoMiłośnik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2006-10-29, 15:09   

Są odpowiednie preparaty. Było już o tym.
Jeśli sobie sam nie poradzisz to niezbędna bedzie wizyta u weterynarza.
Zresztą , od razu powinieneś pójść... :)

m.

Mustim
ŚwinkoFan

Wysłany: 2006-10-29, 15:14   

Wiem że juz o tym było ... mam zamiar kupic Frontline u jakiegos weta.. talko sie pytam ... jak suche szampony dla kotów pomagaja to czego mydło nie.. może ktos próbował i mi odpowie...:)

Mustim
ŚwinkoFan

Wysłany: 2006-10-29, 15:17   

jeszcze jedno ... jestem dziewczyną...

Prośki :)
ŚwinkoMiłośnik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2006-10-29, 15:54   

Sorry za płeć. :smirk:
Co do szamponu i mydła to nie znam ich skuteczność...

Iselka
ŚwinkoFan

Wysłany: 2006-10-29, 22:42   

Polecam delikatnie posmarować sierść świnki wodą z octem.

Xenia 
Moderator

Wysłany: 2006-10-30, 00:11   

Mydlo nie pomoze,dlaczego? Nie wiem...
Znam przypadki kapania swinek (oczywisicie bez zamaczania glowy) w szamponie przeciwpchlowym.
Mysle,ze w zoologikach sie juz pokazuja rozne srodki do tepienia pasozytow zewnetrznych.
Firma Trixie ma puder,potem jest Frontline w plynie (ma przeciwnikow i zwolennikow) oraz Insektin ,dostepny u weterynarza.No i inne...
Sposobu z octem nie znam,nie slyszalam-wiec z wiadomych wzgledow nie polecam.Poza tym jaka jest reakcja skory na ocet ,nawet rozcienczony?
Frontline przyda Ci sie jesli masz jeszcze w domu kota lub psa.
Jednakze jesli zamierzasz go kupic tylko w celu wytepienia robali u swinki,to wierz mi,nie warto.Dla kilku prysniec nie oplaca sie kupowac calej butli.Przeterminuje Ci sie .Poza tym jak raz wytepisz robale to prawdopodobnie przez dlugie lata bedziesz juz miec spokoj.
Taniej Cie wyjdzie wizyta u weta i nabycie u niego specjalnego preparatu.No i wet tez posiada Frontline,jesli chcesz i policzy Ci za sama dawke.
Ja kupilam i prawie caly mi sie marnuje.

Nikita 
ŚwinkoPasjonat

Wysłany: 2006-10-30, 16:04   

Wiekszość wetów na miejscu może spryskać gryzonia frontline. O ile pamiętam jednorazowe psiknięcie Roxiego nie kosztowało nawet 5 złotych ;)

Mustim
ŚwinkoFan

Wysłany: 2006-10-30, 19:15   

Dobra... pojade do weta ze świnkami... tylko czy brac klatki razem ze świnkami???? bo ja niemem takich rzeczy do przewozu świnek... mam akwarium i jedną klatke na chomika... kiedys temu kupiłam jakiś środek ale był bezsęsu robale nie znikły a ja byłam na niego uczulona... Myśle że frontline byłby najeprzy... niema jakis mniejszych buteleczek? mam psa to by sie przydało... w jakich jest mniej więcej cenach frontline? można go kupic w zoologu?

Mustim
ŚwinkoFan

Wysłany: 2006-10-30, 19:32   

Jeszcze jedno czy wszoły mową sie przenieść na psa???? wprawdzie widze jakiś łupiez na nim ale robaków nie ma.......(przynajmniej nie zauważylam) czy na psa tak samo będzie działało frontline jak na świnki????

Xenia 
Moderator

Wysłany: 2006-10-30, 23:34   

Niektore pasozyty zewnetrzne moga sie przeniesc na inne zwierzeta o ile maja z nimi bliski kontakt.Jesli klatka stoi na dywanie,to pomimo ,ze to niepolecane ,to powinno sie sypnac troszke pudru (lub spryskac)w okolice tej klatki.Powinno sie na ten czas wygonic domownikow z tego pomieszczenia i dokladnie wywietrzyc.Opary sa szkodliwe.Klatke i sprzety zdezynfekowac lub wyszorowac mleczkiem.

Frontline jest ogolnym srodkiem insektobojczym dla kotow i psow oraz innych malych zwierzat.
Dawkowanie jest tylko inne.
Frontline byc moze tez jest szkodliwe jak kazdy preparat do zwalczania pasozytow,jednak jest niezwykle skuteczny i trwaly.Posiada wygodny rozpylacz i w przeciwienstwie do pudrow,nie marnuje sie i nie pyli w calym pomieszczeniu.
Frontline zapobiega rowniez atakowaniu zwierzat przez kleszcze,czesto zerujace w trawach.
Nie powinno sie go uzywac czesto tylko sporadycznie o ile zajdzie taka potrzeba.

Iselka
ŚwinkoFan

Wysłany: 2006-11-03, 08:13   

Woda z octem jest bezpieczną metodą. Bardzo szybko usuwa wszoły, moja pierwsza świnka z niej korzystała.Nie przepadała za wyczesywaniem robactwa. Głośno protestowała. Oczywiście
stosowałam preparat na wszoły ale co innego jest je zabić a co innego sprzątnąć z sierści. Wodę z octem umieściłam na waciku i przetarłam 2-3 razy sierść świnki. Większość znikła, na drugi dzień powtórzyłam zabieg i było po sprawie.

Mustim
ŚwinkoFan

Wysłany: 2006-11-03, 16:29   

Czy ocet nie zaszkodzi skórze świnki jak to rozcieńczyć potem trzeba wykąpać świnke???? Co do Frontline to byłam w sklepie zoologicznym i tam mi sprzedawa powiedział, że TO JEST TYLKO DLA PSÓW I KOTÓW A ŚWINKE BY ZABIŁO czy to prawda ??? Powiedział ,że można by spróbowac z taką kropelką dla kociąt albo dla szczeniąt ale to wszystko jest niepewne i ryzykowne.......

Xenia 
Moderator

Wysłany: 2006-11-03, 17:18   

Mustim napisał/a:
Co do Frontline to byłam w sklepie zoologicznym i tam mi sprzedawa powiedział, że TO JEST TYLKO DLA PSÓW I KOTÓW A ŚWINKE BY ZABIŁO czy to prawda ???

Normalnie bym sie nie upierala ale ja Frontline dostalam wlasnie od weterynarza (specjalisty zwierzat futerkowych) jak poszlam z Mikeszkiem jak mial wszy.
Weterynarz przepisal mi Frontline i poinstruowal jak stosowac.
W przypadku swinki gladkowlosej wystarczy 3 x prysnac a w przypadku Mikesza dlugowlosego 5-6 x prysnac.
Stosuje sie 6 prysniec na kazdy kilogram ciala.
Frontline tani nie byl i choc wszy wytepil niemalze natychmiast zostala mi cala butla.W Polsce jest mozliwosc pojsc do weta i zaplacic za jedna dawke a nie za cala butle.
Wlasnie ogladam ulotke.
Na butelce faktycznie pisze do zwierzat (psow i kotow) i tego sie trzyma twoja sprzedawczyni.
Po dalszym i wnikliwym przeczytaniu ulotki ,natrafilam na tekst (...)nie stosowac u krolikow,bo moga roznie zareagowac(...)
I choc krolik to nie swinka ,ktos wlasnie dlatego z Frontline rezygnuje.
Moj weterynarz przepisal mi ten srodek,uzylam go raz ,wytepilam i wiecej juz nie ma potrzeby.
Nie zauwazylam zadnego uszczerbku na zdrowiu.
Najlepiej jednak bedzie jak pojdziesz do weta i on sam postanowi czym spryskac.
Jednakze podsumowujac : Frontline nie zabija swinek,bo czytam rozniste niemieckie fora,gdzie ten specyfik jest polecany jako jeden z najskuteczniejszych i nikt nie ma z nim problemow.

Iselka
ŚwinkoFan

Wysłany: 2006-11-03, 19:21   

Mustim napisał/a:
Czy ocet nie zaszkodzi skórze świnki jak to rozcieńczyć potem trzeba wykąpać świnke???? .

Broń boże kąpać. Należy rozcieńczony ocet umieścić na waciku i przetrzeć nim sierść świnki 2-3 razy. A na drugi dzień powtórzyć zabieg. Pamiętaj jednak aby najpierw zabić robactwo bo ocet jedynie pomaga je usunąć z sierści.

Odpowiedz do tematu