Herbal Pets
NOWE ŚWINKOWE FORUM Strona Główna NOWE ŚWINKOWE FORUM
Świnkowe forum serwisu www.swinkimorskie.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile wody powinna pić świnka dziennie?
Autor Wiadomość
QbaLord
ŚwinkoFan

Wysłany: 2005-03-17, 18:39   Ile wody powinna pić świnka dziennie?

No właśnie ile? Bo mój Uszek nie pije za dużo (a nawet bardzo bardzo mało) czy mam go jakoś zmusić do picia czy zostawić wybór dla niego? :?:

rafal03
Przyjaciel Forum

Wysłany: 2005-03-17, 18:51   

nysle ze nie masz sie czym martwic jedne swinki wogóle nie pija drugie pija po 3 poidelka dziennie np. swinka mojego kolegi puszek a jeszcze inne kiedy sie je pokarmi np. moje :D :D

Kokolinek[*]24.VI.2006 [*]-ŻEGNAJ!
"Człowiek przypisał sobie prawo do posiadania zwierzęcia.A powinien to byc przywilej, który można odebrać"

BAKLO
Site Admin

Wysłany: 2005-03-17, 19:44   

Temat już po części był poruszany na forum...

Zgodzę się z poprzednikiem i przypomnę, że
- w klatce nie powinno zabraknąć poidełka
- to ile świnka pije, zależy od świnki - jedne piją dużo, inne wcale

Więcej na temat picia znajdziesz tutaj:
http://wosm.baklo.aplus.p...wtopic.php?t=76

Nie oceniaj ludzi po wyglądzie.

Nyszka 
Przyjaciel Forum

Wysłany: 2005-03-18, 15:04   

Popieram poprzedników w całej rozciągłości!
A świnka pije tyle, ile potrzebuje. Pamietaj, że woda jest także w warzywach i owocach!

'sanitas animalium pro salute homini'

Madzik 
ŚwinkoPasjonat

Wysłany: 2005-03-24, 21:13   

Są świniaczki, które w ogóle nie piją :)
Tak jak moja Skipi, nic złego się nie dzieje.

Skipi & Mysia, Majuszek, Dziki, Tola, Gucia i Gejsza :)

QbaLord
ŚwinkoFan

Wysłany: 2005-03-25, 12:58   

Moja świnka już pije normalnie trochę się bałem że nie pije ale jest ok. Niestety nie pije z poidełka tylko z małej miseczki ale nie chciał pić z poidełka tylko wąchał a wody nie ruszył. Trochę kłopotu z tym wymienianiem wody 3 razy dziennie gdyż do miseczki Uszek ciągle coś wkłada np. sianko albo karmę, wydaje mi się że robi to dla zabawy hehe fajny jest ten Uszek, choć jeszcze się mnie boi. :cry:

Teeta
ŚwinkoPasjonat

Wysłany: 2005-05-01, 13:57   

moja świnka nie pije, bo jej nie daję (moja pierwsza świnka bardzo lubiła się bawić poidełkami i je zbijać). daję jej za to jakieś soczyste owoce ;)

DarK_Angel
ŚwinkoMan

Wysłany: 2005-05-02, 12:45   

Mój Hipek pije wodę, ale jezeli nie ma mlecza i trawy... jak on kocha zielenine... no i wtedy woda mu nie potrzebna :) ale normalnie jak nie ma trawki wypija koło pół zbiorniczka z poidełka, co dla niego to troche jest :) ale jak dosatje sie swieze owoce w których jest woda to nic złego sie nie dzieje :)

Xenia 
Moderator

Wysłany: 2005-05-02, 14:36   

Teeta ,uwazam ,ze powinnas wstawic poidelko,bo byc moze swinka chce pic ale nie ma z czego.Nie mozesz sie sugerowac tym ze poprzednia nie pila to ta tez nie bedzie.Teraz sie zaczna upaly i te soczyste owoce,ktorych jej pewnie tez dajesz nie za duzo,po prostu jej nie wystarcza.Moje nie wyobrazaja sobie dnia,zycia bez wody,sprobuj,bo mozliwe ze rzeczywiscie Twoja swinka nalezy do tych co bardzo malo pija,a z tego co tu piszemy i takie sie zdarzaja,lecz zeby o tym wiedziec nalezy sie najpierw przkonac,bo w innym razie mozemy swinke meczyc nieswiadomie. :D

BAKLO
Site Admin

Wysłany: 2005-05-02, 17:32   

Xenia napisał/a:
Teeta ,uwazam ,ze powinnas wstawic poidelko,bo byc moze swinka chce pic ale nie ma z czego.
Dokładnie to samo chciałem napisać. Poza tym, moim zdaniem, nawet jeśli świnka nie chce pić z poidełka, to nigdy nie powinno go zabraknąć w klatce - być może kiedyś zechce się napić. Utrzymywanie poidełka z wodą to tak niewielki koszt, że chyba nawet nie warto się nad tym zastanawiać, czy umieścić je w klatce...

Teeta
ŚwinkoPasjonat

Wysłany: 2005-05-02, 18:23   

BAKLO napisał/a:
Utrzymywanie poidełka z wodą to tak niewielki koszt, że chyba nawet nie warto się nad tym zastanawiać, czy umieścić je w klatce...

chyba, że kiedyś straciłam na tym kilkadziesiąt zł... :roll: poza tym nie mam klatki, tylko akwarium, i musze miec takie samoprzylepne, a te tylko szklane.
ale. ok. spróbuję ;)

Xenia 
Moderator

Wysłany: 2005-05-02, 18:45   

Teeta napisał/a:

chyba, że kiedyś straciłam na tym kilkadziesiąt zł...
:shock:
Chyba nie mowisz o poidelkach?A do akwarium mozesz wstawic mala miseczke,ale to wiaze sie z czestym zmienianiem,zabrudzonej trocinami wody.

Teeta
ŚwinkoPasjonat

Wysłany: 2005-05-02, 18:59   

Xenia napisał/a:
:shock: Chyba nie mowisz o poidelkach?A do akwarium mozesz wstawic mala miseczke,ale to wiaze sie z czestym zmienianiem,zabrudzonej trocinami wody.

Tweety od razu to rozlewa, bo już tak próbowałam. no nic. po raz kolejny spróbóję z tym poidełkiem, zresztą teraz planuję kupić klatkę, to poidełko bedzie inne i może będzie lepiej ;)

BAKLO
Site Admin

Wysłany: 2005-05-02, 19:05   

Teeta napisał/a:
chyba, że kiedyś straciłam na tym kilkadziesiąt zł... :roll: poza tym nie mam klatki, tylko akwarium, i musze miec takie samoprzylepne, a te tylko szklane.
:shock: Rozumiem, że tyle kosztowały Cię poidełka?

Ja raczej w akwarium zamontowałbym normalne poidełko, takie z klatki. Nie sądzę, aby był to problem. Trzeba mieć tylko odpowiednio długi drucik, który trzeba wygiąć tak, aby można było zawiesić (oprzeć) na nim poidełko na odpowiedniej wysokości (sam drucik normalnie można zahaczyć o ściankę akwarium). Drugi drucik przyda się do przytrzymania poidełka u góry w pozycji pionowej - zaczepiamy, go również o krawędzie akwarium. Nie wiem czy obrazowo to opisałem, ale mam nadzieję, że mniej więcej wiadomo o co chodzi :) .

Ostatnio zmieniony przez BAKLO 2005-05-02, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  

Xenia 
Moderator

Wysłany: 2005-05-02, 19:44   

Tak wiec,Baklo Ci juz opisal jak mozesz zalatwic sprawe poidelka,ale jesli zastanawiasz sie nad kupnem klatki,to sie dluzej nie zastanawiaj :D .Sama zobaczysz jaka jest wygodna i jak sie rozni od akwarium.Oczywiscie zwolennicy akwariow tez sa,ale zdecydowana wiekszosc jest wlasnie za klatka.

Odpowiedz do tematu